9 Balas

Pengalaman saya masa mabuk, saya banyak makan maggi walaupon maggi tak berapa elok masa mengandung. Makan nasi tak boleh nak telan, bila telan muntah balik. Saya pon tak boleh tengok gmbar makanan auto rasa loya & nak termuntah. Bau2 tumis pon saya tak boleh bau. Nurse ada pesan walaupon tak lalu nak makan tetap kena makan juga walau akan muntah balik. Sebab anak dalam kandungan juga perlukan zat.

Kalau langsung sampai takbole makan and minum tu kena cpt2 pi hospital ye. Haritu saya hilang 6 kilo dlm seminggu langsung xboleh minum and makan. Muntah hijau muntah darah semua. Doktor terus refer hosp sbb takut jadi pape kat baby. Muntah lebih 20 kali sehari taknormal ye

sama mcm sy haritu, tgk tiktok mual terus. apa sy buat, bangun pagi, sy makan coklat cadbury lepastu sy makan moi kosong + oren dpt semulut dua pun jadilah,

Sy makan megi .. awk try minum air hl susu tu sy mcm ni jgk sy start 6weeks teruk dah alahan … atau try minum air jus oren utk hilang mual

sme tp sy x la seteruk tu alahan cuma bila terlebih mkn or mknn tu tekak x leh terima mmg muntah balik..berat sy dr 42 turun 39🥲hadehh

sy guna motion sickness band sis, bru ada ok sikit. lepas tu sy tak minum susu dah, rupanya susu kambing yang buat sy muntah teruk.

sy dri 3w smpai 10w muntah2 sis. xpe laa enjoy je. sy fkir alhamdulillah sy berpeluang mengandung jugak drpd org lain ttc bertahun

sy pn klau buka vtt auto rsa cm x de slera...nmpk vtt yg dorg mkn ayam ria ricis tu Ya allah... lnsung trus rsa cpt2 nk scroll

saya makan ubat tahan muntah dari doktor.. alhamdulillah ok.. kalau tak sampai gastrik muntah kuning

Soalan popular

Artikel Berkaitan