3 Balas

Saya pun kerap false contraction ni dari sebelum 33 weeks lagi (now dah 35 weeks) masa tu Doctor scan CTG untuk check denyutan jantung baby dan kekerapan false contractions. Saya kena injection dekat punggung untuk matangkan paru-paru baby dan kena makan ubat untuk stopkan contraction. Effect ubat tu denyutan jantung laju dan rasa berpinar pening macam tu. Saya kena habiskan ubat tu 3 kali makan dalam 3 hari. Doctor bagitahu terlalu awal kena false contraction ni. If saya tolak injection tu, saya kena bersalin awal dan baby berisiko lahir pramatang. Saya suggest better puan bagitahu Doctor. Saya lambat bagitahu Doctor rasa menyesal pun ada.

ank first trun tnde drh lendir dlm kul 6 ptg.. x g hosptl lgi, dlm kul 4 pg. dh rse skit mcm nk mmbuang, makin lama makin rasa nak mmbuang,.. mari sekali sakit blkang. yg kdua ni hrap2 ad tnde trun drh jgak🤲🏻.. smga dprmudahkn urusan kite smua...

VIP Member

Kalau sy rs contraction betul mcm ni cuma kalau nk confirmkan, dia akan makin rapat gap masa n makin sakit. Better ke hospital kalau mcm tu

Soalan popular

Artikel Berkaitan