βœ•

10 Balas

sy dari minggu 18 baru start rasa kat perut bawa mcm rasa angin bergolampang kjp tp tk kuat skrg dh 20minggu2hari makin rasa movement tu tk tau mn nk explain.. perut sy buncit dari duluπŸ˜‚ dari luar tk nmpk dia bergerak..first-time mommy jg..kadang2 dia keras mcm batu kat bw perut kjp sebelah kiri dan kanan kjp kat sebelah pudat kjp.. letak tgn feel like batu thn kjp je dia hilang thn dtng blk keras kat lain tempatπŸ˜‚ dulu langsung tkde feel baby movement masa scan doc ckp baby active sgt sy bls sy lnsg tk feel doc dia ckp nti minggu 20 lbh akn feel..dr minggu 18minggu sampai skrg dh feel mcm gelombang angin blurb blurb bawa perut dan baru2 rasa kat pusat perut mgkn dia dh Naik atas kot.. mommy2 yg blm rasa lg feel tu jgn risau ye nti akn rasa feeling tu..masa tu baru akn rasa tenang baby kita active dan selamat kat dlm tu..tat is beautiful feeling ever i felt..β™₯️

btl2 mmg rasa mcm tu sis tp kdng2 fikir jg btl ke bby yg move ataupun usus kita yg moveπŸ˜‚ selagi tk rasa blurp..blurp tu selagi tu hati tk tenteram..πŸ˜…πŸ«Ά

saya semalam tengah syok tidur dia tendang kaki naik ke atas terus terjaga hahaha betul betul terkejut yg sulung dulu dia siku siku kita bukan tendang masa tidur masa tu ayah ada kat sebelah bagitau baby siku sakit jugak rasanya sempat sentuh.

First kick baby agak terkejut jugak, sebab time tengah makeup duduk atas katil nak baring kejap penat πŸ˜‚. Ingatkan brush makeup tercucuk sikit kat perut, rupa2nya baby tendang kuat sebabnya brush makeup tu takde pon dekat tangan saya.

sy baru 18weeks sy pun tak tau mcm mna mau bezakan baby gerak/tendang 🀣 1st mom juga ni tpi bnyk ckp nti 20 atau 21 weeks baru trasa tpi masi trtanya2 macam mna mau cam 🀣🀣

kan.. kita sama laa.. haha

kita sama dah 5 bulan hehe. awak dah berapa minggu sekarang? saya macam ada rasa dekat perut macam kena jentik/blurrpp2 haha tak tahu nak explain macam mana πŸ˜‚πŸ˜‚

ohh lebih kurang saya je 21w4d 🀭 macam saya, blurrp2/rasa jentik tu secara tibe2 je rasa. kdg tgh duduk, tgh baring rasa mcm kena jentik πŸ˜‚

Mama's choice special 5.5 Ada voucher diskon 100% bagi bunda yang beruntung. Buruan cek >>> https://shope.ee/5V98daM1Fh . (5238614)

Awakkk sy baru je rasa tadi, skrg 21w6d & firstmom! Rasa dia blurp2 macam tu 🀣🀣🀣 2kali je dia bagi rasa lepastu hilang.

Hahaha insyaallah tak lama lagi turn awk rasa 😍😍😍 punya la lama tunggu, w21 jugak baru rasa πŸ˜‚ tu pun kena rajin letak tgan dkt perut kot ek

Rasa letup2…tp 5bln sy rasa blm kuat lgi kick ..klau berombak tu rasanya pergerakn bby,.klau kick rsa cm jentik/letup

tak tahu nk beza letup tu mcm mana πŸ˜‚πŸ˜‚

Sy siap boleh record dah sis, dy tendang ke kalih bdn sy xpasti tp rasa bergerak , rasa kt tapak tgn .

syoknyaa.. haha.. xsabar nk rasa ni

sy 20w dah ada rasa letup2 jarang2...

syoknya dpt rasa 😍😍

Soalan popular