8 Balas

Cuba time ambil ubat tambah darah doktor bagi tu minum dengan air bancuhan pati delima gulsan and make sure ambil time perut kosong, jarakkan dengan caffein, susu.. Saya sebelum ni cuba macam2 tak naik pun 10 lebih macam tu juga.. Lepas cuba yang tu ja sekarang hb maintain ja 12 lebih. Takda dah ambil yang lain

sy hb 10.4 time 32w. Sebab sy pregnant twins so quite low la. within 2 weeks sy amalkan makan iberet dgn air jus/pati delima before tido. makanan pun sy mkn kerang and bayam byk. check on 34w Alhamdulillah 11.6 hb. tu pun sebenarnya sy x konsisten mkn ubat 😅

Saya makan maltofer, buah, dgn jus pati delima gulsan, sampai doktor tanya hb ok ada amalkan apa ? Saya bgtau saya amalkan jus pati delima gulsan tu dgn ubat tak skip kdg ambil buah dgn minum susu HL

Inshaallah lama2 elok, saya doakan hb nadzirah makin cantik, mungkin sbb kita kongsi semua dgn baby tu yg terbahagi dua 🥰

Saya masa 32weeks hb 13.2 tu pun hari yg nak pegi checkup tu 12.30am malam tu baru saya makan pkul 8am checkup. First time naik 13.2 selalunya range dlm 11-12 je hahaha

VIP Member

Sy amalkn buah jambu batu, buah naga,delima,brokoli,bayam..kurma Sebelum check up makan buah naga n kurma hb 12-13 sllu kdg trlupa jd 11.++ gitu

saya amalkan air barli kosong, air kelapa dan susu HL. Alhamdulillah hb dari 10 naik 12.5. saya tak ada kencing manis atau apa.

Saya makan maltofer malam sebelum tido. Dan banyakkan makan buah jambu batu

hi. HB awk berapa tu?

Soalan popular

Artikel Berkaitan