6 Balas

klau kat tempat sy utk checkup baby kalau yg cek dua minggu sekali tu die cek berat naik lebih 1kg lebih mesti kena minum air gula skli dgn buat bp n urine utk 2hari sekli...sy dh 3kli kne minum air gula...misi ok tpi doktor yg suruh minum...misi pon naik seriau tgk ibu ibu kne minum air gula byk kli...kli ke 3 aritu sy minum hampir hampir sangkut ye....seram jugk tpi nasib baik lh

Kalau ada alat check bp, boleh buat sendiri dekat rumah. Haritu checkup pun urine saya kotor tapi nurse suruh repeat kencing hari yang sama. Skrg pun saya 37w kalau tak kena 2 hari sekali datang kk juga. Then nurse suruh monitar bp dkt rumah je.

saya pun sama dah nak 2mggu ulang alik cek bp semua. sbb berat naik mendadak. takut darah tinggi. semalam last checkup bp tiba naik harini kena refer dr 😅

saya 37w..kena check BP 2 hari sekali jg.sebabnya BP sy X cantik.. urine pula baru² ni kena hantar kat makmal sebab kencing kotor n protein tinggi.

urin sangkut protein ke or berat naik lebih dri 500g seminggu? kalau ade 2 nii mmg kena check tiap 2hari.

2kg dlm 2 mnggu😅

berat naik mendadak ke?

prosedur tu. klu berat naik mendadak mmg kena check urine, bp selang 2 hari. sy kena 2x masa pregnant no1, 3x masa pregnant no2.

Soalan popular

Artikel Berkaitan