7 Balas

sy pun dh bagi botol susu seawal baby 2hari. terpaksa sbb baby xpndai latch n xpndai nk nyot2. susu badan sy pam je sbb hmpir bengkak. misi pun suruh pam. sy cuba df smpailah baby pndai latch. susu sy meriah jgk. jadi sy selang seli bagi df n botol. alhamdulillah baby boleh trima dua2. n bile df baby sy pun myusu sekejap je. sekadar nk mengempeng. perut baby newborn nk kecik je.. xpyh nk susu byk2. cukup 2 3 auns dlm 2 3 jam. abaikan mulut2 puaka ye sis. jgn stress2 nnti susu drop.

Sy mix susu badan & fm..baby masa 2 hari sy dh bg fm sebab susu badan x keluar..lepas urut baru susu badan ada….sy pam susu then bg dlm botol, kadang df je…biasa mlm sy df je baby..dia lebih nk mengempeng je, bukan nk susu sgt😂..tp klu bg fm mmg laju dia mnm😰…sy bg botol awal sbb nnt nk keje dh senang x yah nk ajar guna botol..so far nampak baby x confuse puting ibu & puting botol..

normal baby gitu. sabar ja la sis. saya masih dalam pantang, mil pegi bgtau satu family nipple saya pendek anak tak puas susu. sbb anak saya jenis susu lama. kalau bengkak susu saya pam, bg pakai botol. sekali minum boleh sampai 3oz+ so bukan masalah nipple ke apa, ikut demand anak kita nak menyusu mcm mana. anak saya susu sekali byk tp tido lama. abaikan ja mulut2 puaka hahahaha

sama.. sy punya puting pendek smpai anak marah2 nak susu dan la baby kuning tinggi... nangis2 depan doktor.. doktor pujuk sruh pam susu sebb susu saya alhamdulillah bnyak dan bg kat baby guna botol je laaa skrng.. huhuhu..

Baby boy ke? Kalau baby boy mmg macam tu. Perut baby ni kecik kadang and cepat penuh. And susu ibu senang dihadam so cepat lapar balik. Pastu baby boy mmg suka ngempeng kan hihi. Asalkan berat anak naik dia pun selesa means dia cukup susu. Takyah dgr cakap org

tak perlu dengar cakap org tua dan tambahkan stress. kita je tahu susu ada atau tak sbb breast kita kan. bukan diorang rasa. lantakkan aje

VIP Member

Normal mommy , baby kalau dapan breast memang senang tido .. dekat pulak dengan kita , selesa dia ..

abaikan kata2 org sis

Soalan popular

Artikel Berkaitan