8 Balas

Saya mula2 scan atas pun tak nampak. Doktor suspek luar rahim. Doktor suruh refer hospital tapi saya tak pergi. Selang 3 hari, saya pergi scan klinik lain, masa tu dah 8 week, doktor scan atas perut baru nampak kantung, tu pun kecil sgt. Sama mcm gambar awak. kantung kosong. Scan tvs baru nampak jantung baby.

normal sis. scan vagina tu sbb msuk dlm lagi dekat ngn rahim jdi nmpak lgi jelas. yg scan kt perut 7 minggu setengah org susah nk nmpak. selagi sis xde berdarah atau sakit insyaallah okay. nnti bila dlm 10 minggu ke atas pttnya dh nmpak jelas skit scan tu.

Awk sme mcm sy,sy pn bru scan smlm.. Tpi xnmpk.. Sbb early pregnant,kne repeat 2mggu lgi.. Klau buat tvs scan mmg jelas nmpak, wlpn kecik.. Sy igt mmg nk buat tvs scan je,details jelas

Sama sis sy sptutnya dah 7+ weeks tapi pegi scan xnampak apa lg, rahim je doc ckp menebal. Maybe sbb period sy xteratur. So kena repeat scan 2 minggu lagi. Semoga ada rezeki kalini. Amin

sama lah period pun x teratur... tulah scan dr vagina... sy risau mengandung luar rahim... alhamdulillah sis semoga kita semua dalam lindungan nya... Insyaallah semoga kandungan kita ne sihat²

Macam saya jugak, kena scan dri bawah, condition saya: retroverted uterus, rahim dekat belakang so mmg tak nampak kalau scan dri depan..

Sis macam mana?? Kalau macam ni masih boleh teruskan kehamilan kan??

same dgn saya.trih period ikut kn sudh 9week..bile doc scn baru 6week.jd doc ckp ovelasi saya lambat.persenyawaan terjadi

Saya tak nampak apa apa pagi sis masa 5 week

mungkin lambat pensenyawaan.. jadi better ambil masa lg 2 mggu dan scan semula

Saya 4 week buat tvs pun masih tak nampak risau sangat🥲

Soalan popular

Artikel Berkaitan