9 Balas

oh, sy pun dijumpai ada fibroid 3cm x 4cm. doktor akan setkan appointment utk tengok lokasi suma tu. skrg 6bulan pregnant. fibroid tu ada tapi suda stretch sama sama dgn dinding uterus sbb bayi pun membesar. lokasi fibroid sy, berdekatan dgn pintu keluar. memula doktor kata mungkin kena surgery . tapi lepas beberapa scan sekarang fibroid tu tak menganggu pun. fibroid ada banyak jenis. ada yg bahaya, ada yg tidak. semoga yours jenis tidak bahaya. doktor pun nasihatkan jangan beli product2 iklan about fibroid tu..

syukur. semoga dipermudahkan urusan bersalin ya mom. betul2 kena ingatkan diri UTK Tidak trpngaruh dgn supplemen yg berkaitan dgn fibroid. semoga urusan kita semua dipermudahkan. We're strong mom for our baby 🫶

Just jaga makan sahaja sis. Kalau check up di kk, nanti akan kena refer ke hospital utk doctor pantau kedudukan dan size fibroid. Kalau fibroid tak mengganggu laluan keluar, takda apa yang perlu dirisaukan. Untuk makanan tambahan, ada yang pernah kongsikan utk amal makan pati delima dan habatussauda. Tapi saya cuma amalkan makan pati delima shj. So far fibroid saya tak mengecil pun. Ada pertambahan dari 4cm (1st trimester) ke 6cm (2nd trimester)

Awk dr KK ke clinic?

Elakkan makanan/minuman daripada soya, elakkan makan lemak cthnya kulit ayam & kurangkan makan daging. Banyakkan makan sayur hijau especially broccoli & banyakkan makan ikan. Monitor size fibroid selalu. Semoga mommy & baby sihat & selamat sehingga bersalin in shaa Allah :)

Thank you ya. kalau ikan tu, ikan yg mcmna boleh dimakan tu?

tak ada sis :( doktor akan pantau. dont worry too much and think too much. i pun first time and discover ada masa 9week pregnant. but kita kena kuat for the baby. jangan makan atau benda ngarut ngarut yang orang iklankan.

thank you bagi semangat. kita kena kuat utk baby

Saya pon ada firoid dlm uri around 4cm besar. doctor ckp x perlu risau nnt fibroid mungkin akan kecut sendiri atau tak kecut. Pastu doctor ckp mungkin ada risiko pendarahan semasa bersalin.

lega hati dengar. Semoga Fibroid tu boleh mengecil. semoga bby kita kuat dalam sna

sy mom to be...22 weeks ...now fibroid 8cm...sblm ngandung da ada fibroid tapi...mcm² doktor ckp kalau preggy ada fibroid ni....semua nya diatas kehendak allah swt....

🥹🥹 Semoga kita sihat2 saja sepanjang mengandung. kita kena kuat

Sya dh 34 weeks fbroid 10cm dr pkar mmg xbuang sbb xngngu bby dn luar rahim cuma jd sempit skit ruang perut sy..inshallah folo saja pkar ikot apa diaorg ckp…

Inshallah sy mgecut hehhe tp alhamdulilah bby semua okay..mula2 sy kuat pkir jugak lma2 kita kena lawan sllu pjuk bby lawan dn kuat🫶🏻

sy pun ada 2 fibroid dua2 dlm rhim dkt dgn bby . skrg sy under pkar diorng monitor je , bab mknan minum kna handle sndri .

Saya pun ada fibroid tapi doktor cakap tkperlu risau sebab dia akan kecut dengan sendiri.

yakahh.. hopefully nothing happen huhu.. risau juga

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan