4 Balas

due awak same dengan saya..tpi saya dah beranak awal kena pakse induce 3x, sekseye bukaan still 2cm, hari ke-4 terus emergency masuk LR dgn bukaan 2cm, doc pecahkan ketuban dan bagi induce drip lagi, total 4x induce memang padu raseye..5 jam dlm LR, tibe2 doc seluk terus full dah bukaan..nasihat saya awak kerapkan berjalan dengan wad tu..letih kena seluk ni..tapi rezeki saya even banyak berjalan pon mmg tetap 2cm..insyaAllah awak boleh😘

awak kena kuat ok..jangan keraskan badan..bagi saya seluk tak sakit..tapi bile doc tolong bukakan bukaan tu saya rase sakit..sebab mase 1 induce saya 0cm doc tolong bukakan 1cm..esok pon same doc tolong bukakan, tapi tak boleh..masuk hari ke-3 baru doc tolong bukakan jadi 2cm..masuk ke-4 induce kali ke-3 saya dah rase sekse sgt bagi ubat tahan sakit dos tinggi pon saya tak boleh go..contraction kuat sgt..saya 3x kena induce memang doc kasi ubat tahan sakit dos tinggi sebab contraction saya kuat sgt n badan saya jadi lemah. mase contraction datang awak kena ambil nafas dalam2 then hembus, kena kuat ok👍 Jangan stress2. layankan aje..nanti dekat LR awak lagi kena kuat semangat😘

saya due 28/3 tapi dah masuk ward dari 24/ hb sebab tekanan darah tinggi , dah induce belon masih 2 cm , saya kerap kan berjalan baca doa , alhamdulillah dah 4cm , doakan saya dipermudahkan urusan bersalin

Sy pun dh masuk ward 21/3 sbb cirit ngn muntah tpi still 1cm 😭 pedih kna seluk tk hilang lagi .. Semoga dipermudahkan urusan awakk dh 4cm blh masuk lr dh tu

banyakkan senaman untuk cepatkan bukaan, kerap bersama dengan suami, banyakkan berjalan. semoga dipermudahkan urusan 💜

sama dd tp belum bersalin lagi, semoga baby keluar sebelum esok hari🤲🏻👶🏻

Soalan popular

Artikel Berkaitan