8 Balas

sama mcm saya dulu. Lagi² kalau tahan kencing pastu dlm keadaan duduk, nak bangun tu sakit yg amat sampai kena ampu perut. Nak pakai seluar pon kena duduk sebab sakit sangat. Nak jalan pon slow je sebb menahankan sakit tu. Sakit tu berlarutan sampai la bersalin😅 bila dh bersalin, kesannya sampai skrg sy xboleh tolak benda berat guna kaki, tak boleh pakai seluar dgn keadaan berdiri. Anak dh setahun lebih.

Normal sis. Pubic bone pain namanya. Sis cuba baca2 psl ni. Sy pun tgh kena mcm ni, kaki tak boleh jarakkan sangat. Kalau keluar dari kereta, kena pusingkan dua2 kaki dulu baru menapak. Nak pakai seluar ke tanggal seluar kena duduk. Tak boleh letak pressure dekat satu kaki sbb jadi sakit tulang tu

sy pun due bulan 9.. ya sama.. sy pun pregnancy kedua.. dan sama, sakit bahagian tulang tu.. tp sy siang malam sakit.. mmg xda on off lgsg.. doc cakap normal.. paling² pun kena buat fisio aje.. jd sy biar kan gitu je la.. huhu

VIP Member

Normal kot. Sama saya. Kalau tidur ngiring kanan, nak pusing kiri or bangun tu y rabbi sakitnya bawah 😭 jalan pun dah slow dah sebab sakit .

saya since 27 minggu dah rasa. memang kata doctor normal. tahan sikit je lagi yaa

rasanya normal je. sy pn tengah alami skrg..seksa btol rasenye..now 35weeks+

Sy pun tgh alami skrg...bby pun kerap mngeras due 28/9

Sis bila last date period yea? Sbb dekat apps dengan scan swasta semua due 29/9.. tp nurse tulis dekat buku masa buka buku tu edd 1/10

Normal . Baby dh ada dkt laluan dh tu

Soalan popular

Artikel Berkaitan