βœ•

7 Balas

mcm sy. dah lebih 3 kali sy kena dengan muncung itik tu. anak pertama dgn kedua gugur. yang selebihnya swab test GBS. sakit tapi kena pandai tarik nafas. jangan angkat punggung, jangan kemut. lagi sakit. tapi pengalaman kan. awak buat kt KK ke?

takpa. tggu jawapan doctor lepas dah dapat. kalau takda GBS. Nnt masa kencing. lap bersih2 ya. jangan bg lembab pastu terus pakai spender. tau tau. hehe

saya 31 week buat test sbb keputihan dr masukkan muncung itik. mmg sakit sikit sbb dr tu kasar sikit. n lpas dri test tu saya ada kluar darah betitik2. 2 hari kluar darah bertitik2 pastu baru stop.maybe sbb ada terluka sikit

Pengalaman saya tak sakit. Awak ikut je cue doktor. Relax dan jangan keraskan badan. Masa doktor nak masukkan tu tarik nafas dalam2 then exhale perlahan-lahan. Kejap je awak. Tak sampai 1 min pun. 😊

Alhamdulillah pengalaman saya tak. 😊 Saya just share apa yang OBGYN brief pada saya.

Saya baru semalam buat HVS. First time buat and alhamdulillah takda rasa sakit. Just follow dr's instruction je, dia suruh tarik nafas and jangan kemut. Settle within 1 minute. Hehehe

Owh yeke. Terima kasih bnyk2 ye sis❀️

x sakit sis.. jgn keraskan badan masa doc nak masukkn., relax ja..

Terima kasih bnyk2 ye utk tips dan jawapan tu. Sy Cuba nanti

tak sakit cuma rasa senak je..

x sakit

betul x sakit.. sya pun takut sbnrny tp bila doc suruh kanbkang mcm beranak tu dan jgn keraskan badan mmg x sakit pun.. saya kena tu masa sya ada keluar darah coklat.. doc nak cek ada bukaan ker tak..

Soalan popular

Artikel Berkaitan