7 Balas

Tak berapa sesuai sis. Saya tisu basah pakai bila keluar berjalan je. Selebihnya kat rumah memang pakai bottle spray isi air paip dgn tisu toilet gulung2 yang murah tu. Kalau nak pakai kain pun boleh, kena kerap cuci jemur lah tiap kali pakai. Lebih elok beristinjak guna air, diyakini bersih 😂 atau sis cuci terus kat sinki pun boleh. Lepas tu lap2 kering sebelum pakai pampers. Lagi satu tips, pampers kalau sis tak cerewet, saya sarankan beli kat shopee pampers reject baby. Harga murah sikit dan berbaloi jugak lah beli. Walaupun reject, tapi so far okay untuk pakai harian. Yelah baby kan banyak pakai pampers kan sehari, ekonomi tak menentu skrg. Ataupun boleh pakai lampin kain macam mak-mak kita dulu pakaikan. Skrg pun ada washable diapers, boleh survey kat shopee.! Moga dipermudahkan urusan sis ye ✨

Anak sy masuk 2 bulan kencing berak sy terus bsuh gune air cm biase.. wet wipes pn xelok sebnye.. kalau sis xnk.. gune spray air n gune kain sapu tgn tu untuk lap.. lepas tu basuh kain tu n jemur.. so xyah beli cotton ball ke ape.. sb cotton ball tu die mcm halus sgt nt melekat dgn kemaluan baby

cotton ball ni sesuai utk cuci luka tali pusat dan bersihkn cikBunga ank masa mandi ok laa . kalau awak nak cuci popo ank mcm tak sesuai nanti makan masa lama plak awak nak bersihkan . kalau nak cuci popo ank awak beli cotton pad dan sediakan spray air paip takde bazir masa awak . ✌🏻

tak kesah pn . brand pureen pn ad dlm rm6 mcm tu .

jenuh sis nk guna cotton ball tu nk lap² bontot baby. huhuu mcm sy beli botol spray dgn tisu toilet tu je. wet tissue tu standby klau nk berjalan keluar aje.

Saya pun tak guna wet tissue sbb takut ada alcohol, saya nak bersihkan pop baby guna botol spray dan tuala kecik je

Kalau dah pantang kt rumah, terus bawa nb ke sinki/toilet basuh shj sis

nak guna utk apa tu ye?

anak umur berapa? Sy since lahir basuh dgn air paip je. mudah dan bersih

Soalan popular

Artikel Berkaitan