5 Balas

awak cri je kat google ke kat tiktok ada tunjuk cara mkn suku paruh.. elak mkn yg berkuah sngt.. kalau ade kuah tu takyah ambik bnyk .. sikit je.. nasi tu bnyk mangkuk kecil tu je.. contoh mkn nasi separuh,ayam goreng pastu sayur tu je.. makan kerap cuma suku2 je la .. mcm saya dah terbiasa sebb kalini gdm kali 2 .. saya ambil nasi 2 senduk je.. sbb dh terbiasa jadi tak lalu kalau ambil bnyk2 ..

saya lupa bagitau .. masa saya kene buat bsp 7 point tu sy mmng tak mkn buah .. sy mkn buah bila lepas selesai cek bsp.. kdg2 mmng saya mkn je yg manis.. nnti hypo kalau asyik control😅.. so far anak first sy berat 3.1kg je .. skrg ni preggy no 2 mmng control .. mcm takde selera sngt dgn mknn manis.. result sy haritu 9.8 ha😂 tapi bila cek bsp kat rmh smua okay ..

hehe gdm ni awak control pun tak semua org boleh turun. sbb pembawakan. saya dulu control bagai nak rak tapi still kena sampai makan ubat and insulin. just enjoy je your pregnancy. makan sikit sikit nasi sikit lauk sikit tpi makan kerap. jangan stress stress ok🤍

Kenapa second boleh jadi 8.6? selama 2 jam menunggu utk ambik balik darah second tu awak ada makan apa2 tak? 😅 saya second tu jilat gula2 sikit bagi hilang rasa nak muntah lepas minum glucose tu naik 5.1 first 4.1 nasib baik takda apa2

Dr ada bgtau jangan makan nasi panas makan nasi sejuk. pastu Dr kata makan lauk dlu..kita makan nasi dlu..bila perut kosong nasi masuk..nasi akan tukaq jd gula..so makan lauk dlu baru makan nasi..sbb nasi kan karbo

saya harituh sblom 4.4 selepas jadi 7.2 jaa

Soalan popular

Artikel Berkaitan