12 Balas

kena jarakkan ubat dengan minuman mcm susu ... saya dri 9.9 .. check up tadi dh naik 11.4 ... mcam saya telan zincofer dengan air pati delima sebelum tidur . kdg2 telan dengan air masak jeh , pati delima tu minum lepas makan ubat .. susu kambing saya minum time pagi .. Alhamdulillah cara macam ni serasi dengan saya .. 36w juga

kalau saya, saya makan ubat tambah darah maltofer fol sebiji sebelum tidur dan minum susu hl setiap pagi. hb dari 11, alhamdulillah naik ke 13.9. saya sepanjang pregnant tak boleh telan sangat lauk² ni, banyak makan nasi kosong je 😅 kalau makan juga, akan rasa loya. tekak tak boleh terima.

saya pun mkn maltofer jugak butt still xnaik hb🥹🥲

Antara maltofer, zincofer , ferrous fumerate, dgn iberet.. hanya iberet yg paling sesuai dgn sy, bilq mkn x muntah balik, n hb mmg cun sepanjang mengandung dr 11.5 ke 12.7 sampai da 37 minggu ni .. walaupon sy thalasemia trait… try pagi gulsan sis, n jgn amik minuman yg berkafein

mkn ubt kk 1 jam sblum mkn . , pati delima + buah jambu dan elak minum yg bercafein cth teh, milo soya , coklat .

Mkn kurma pagi & mlm. Lepastu awak mkn ubat tu dgn sunquick. Yg penting jaga jarak tau time mkn ubat & waktu mkn

beli pati delima gulsan kat tiktok. saya pun hb low selalunya 10.4 tapi semenjak consume tu, naik terus 12.1

Saya makan maltofer 2 biji sehari then saya minum pati delima.. Alhamdulilah darah naik dari 10.2 ke 12.5

Hmmm sma lah nk msuk 36 weeks hb dri 11.7 jd 11.0..truih msi sroh mkn vtmin zincofer to 2bjik..

saya mkn ubt apa yg dr bg n bnykkn mkn syur n ulam2 pstu mkn kerang rbus mkn hti ayam buahan2

Amalkan mkn kurma. Byk makanan semulajadi yg boleh naikkan hb.X perlu suplemen pn

Soalan popular

Artikel Berkaitan