5 Balas

Baby saya haritu umur 25+ hari pun bacaan masih tinggi. Ambil darah air kencing semua Alhamdulillah normal. Dah sebulan kuning elok sendiri. Takde cara lain yang terbukti effective selain susukan dengan kerap. So mommy jangan risau, kuning baby akan turun sendiri walaupun lambat. Buat masa sekarang susukan je baby banyak2 😊

Ye betul kalau mommy darah o memang lagi lambat turun kuning. Saya pun hari ke 15+ bacaan 200 lebih. Kena sabar je tunggu sebulan kuning akan turun sendiri. Saya haritu setiap 2 hari ulang alik klinik dah macam tak pantang 😆 demi anak, gigihkan juga lah

Baby sy alhamdulillah cpt sgt turun kuning wpun mak nya darah O,hari ke 12 discaj.Kerapkan bgi susu baby,1-2jam skali kena jgk bagi susu wpun xlarat nk bngun ibu brtabah la sekejap smntara nk bgi kuning tu turun.Nurse pesan juga jgn mkn halia,kunyit dan lada hitam☺️lps baby dh okay blh makan balik

Sy buat mcm tu tp turun kuning sikit2 saja tak mcm yg klinik nak..

mak sy gunakan daun ketum, ambil daun ketum n selawat, pastu letak kat bawah tepat tdo anak.. anak sy Alhamdulillah dah turun, n klau sy, just bg ank mkn kerap..sbab klau mkn kerap, so dia akn berak n kencing bnyak laa.. tu pon boleh kurangkan juga.. moga dipermudahkan urusan awk yee..

anak saya hari tu mandikan dengan air daun kucai. minum susu badan & topup formula. alhamdulillah turun.

belimbing buluh

Soalan popular

Artikel Berkaitan