5 Balas

jangan sis. digestive system dia tak kuat lagi nak handle benda2 tu. maybe dia penat nak tidur tak? anak saya pun sejenis yg dia nangis kuat macam kena pukul sampai MIL saya pun duk suggest benda ngarut2 macam tu. nasib baik anak dia pandai back up anak & isteri jadi saya boleh gelak je & takyah ikut cakap MIL tu. kalaupun kata susu badan tak cukup, baby tak kenyang, keep on bagi je sis. nanti baby akan hisap selalu & tu yang akan trigger susu makin banyak. sebab tu bila growth spurt baby akan cluster feed. untuk tolong kita increase yield.

mana boleh makan lagi,organ dalaman belum kuat untuk proses makanan selain susu sebelum 6 bulan..Kalau rasa tak cukup susu,topup fm..kalau rasa nak bf,cuba amalkan pemakanan sihat dan try and error milk booster,yang penting ibu tak boleh stress kalau tak,susu boleh drop..bila semua dah buat dan baby nangis lagi,cuba tengok mak nye dulu okay ke tak? stress melampau ke 😪 mungkin baby nak berendoi

Anak 6m baru boleh bagi makan sis. Sis ibu dia mesti lagi faham anak mcm mana. Kadang2 Mak/Mil kita akan suggest macam2. Tapi kita sbg ibu kena ada ilmu tangisan bayi ni. Jangan terus assume baby tak kenyang. Baby 6m ke bawah mmg kena fully susu tak kisah susu badan/ susu formula. Good luck

Sis please belajar ilmu tangisan baby. Follow IG/FB babylanguage. Sebelum anak mula bercakap, menangis la satu2 nya cara baby berkomunikasi. Kita yang dewasa ni kena decode tangisan baby tu. And please baby bawah 6 bulan strictly susu ibu atau susu formula sahaja.

Tak cukup susu badan. Tambah topup dgn susu formula. Bukan dengan bagi Nestum atau makan awal.

Soalan popular

Artikel Berkaitan