15 Balas

kk selalunya jaga sampai due je sis.tapi mcm kes sis ni sbb masih 39w max 41w je itu kalau xde masalah la.sbb mcm saya sekarang dah 40w 5days.hospital bagi tempoh 7 hari dari due tapi hari ke 6 kena serah diri.patut saya due 3/2 tapi baby seronok lagi dalam perut.kalau baby taknak keluar jugak 9/2 saya kena serah diri.apa apa doctor hospital yg akan tentukan next due ke apa.

Better sis try call dulu KK before pergi 13/2 tu.. Sbbnye Skrg If dah smpai due,mmg kene serah diri..dan dorg nak Pihak hospital sndri yg buat keputusan sama ada nak tmbh lagi tarikh atau perlu stay terus kt hospital.. sbb kata pihak KK,Dorg just jaga kita sampai tarikh due tu je,then lepas tu akn berurusan dgn Hospital je lepas ni..

yeke sis? Okey terima kasih, esok sy try call KK dlu. Sbb KD ckp 13hb baru pergi KK, mean dh lewat 3 hari.

tdi baru jah habis p cek up... bila dah smpai due tk bersalin lagi kena serah diri ke hospital, sbb klinik jaga smpai masabdue kita saja bila dah lebih kena p hospital dah... Nurse yg ckap mcam tu, sya pun klau 23hb nieh tk bersalin lagi kena serah diri ke hospital dah... prosedur skrng buat mcam tu

hellokity 1710: sama lah kite masala hb jgak

kalau tak salah la ye..selalu nya kalau ibu tu tak ada masalah kesihatan dr akan bg dua minggu lebih lagi dari tarikh due date kita..tp kalau ibu ada masalah kena pergi bila dah sampai tarikh due atau awal dari tarikh due..kalau tak silap sy la ye..

Due date sis sama dgn sy dan sy pun blum lg ada tanda2 bersalin tapi dr ada bg due date last utk serah diri.. kalau blum jgk bersalin last serah diri 16hb dan 17hb mcm mana sekali pun kena beranak jugak.. moga smua dipermudahkan sis.. 🥰

Biasa hospital extend 7/10 hari. Saya overdue dah 41w, berat baby 3.8kg Dr tak bagi bersalin lagi. Kena tunggu date surrender 10 Feb ni. Sedih and terkilan jugak sebab baby dah besar and berat. Harap dipermudahkan jela nanti masa bersalin

mcm sy due 15/2,kalau x bersalin lagi kena serah diri 14/2..kena amik surat dgn misi yg handle awk sepanjang pregnant..sy sekarang 39w tgh layan contraction..jalan buka baru 1cm. doakn sy selamat bersalin

sy ada gdm on diet jgk.. ni dh 5hari duk sakit contraction..3kali gi hospital 1cm je jalan buka..sy pun first mom n first baby..rasa down dh nuk sakit je

rse nya sis last check up akn dpt surat dr klinik dy owg akn refer sis ke hospital..mcm sy ad check up kt pakar O&G due 27/2 klo x bersalin 26/2 niy lagi kne masuk hospital 27/2 niy..

wslm sis.. sy date due 9/2 beza shri je dgn sis..sy skrg 39week 4hari next chckup 9/2..doctor tkde ckp apa² pun.. cume bgtau kla tk tkde tnda² bersalin dtg cm biasa chckup😅

itulah kan. Sy dh tanya 13hb tu dh kena serah diri ke , nurse ckp tak lg, kena jumpa doc dlu kt KK , nanti doc yg decide. Padahal due sy 10/2 dh

mcm saya due 20/2 tapi doc kat kk bagi masa lebih 7 hari dari date ni sbb sy tak ada problem masa preg.. kalau tak beranak jgak baru kena serah diri kat hospital..

Soalan popular

Artikel Berkaitan