9 Balas

Apa yg sy belajar di kolej, bila kita check spo2 atau kandungan oksigen dalam badan tu guna alat yg diletak di jari tu, kuku yg berwarna terutamanya yg guna nail polish tu akan menyebabkan bacaan spo2 tu x tepat. Bacaan normal spo2 95%-100%. Kalau kurang dari tu, bermaksud kandungan oksigen dalam badan kurang n tak cukup. Apa yg doktor akan arahkan, pesakit kena pakai alat bantuan pernafasan. Sama jugak bila pesakit nak masuk dewan bedah, nurse akan check kuku sbb tak nak perkara2 mcm ni berlaku..

yekee awak xpela xjadi nak pakai hehehe risau pun iye takut kena marah pun iye 😅 terima kasih awak ✌️

nak selamat tanya je terus dengan nurse. tapi pengalaman kat labour room nurse n doktor memang tengok warna kuku kita .. risau sebab emergency kes ibu dah teruk sgt then baby tak keluar lagi dahtu oxygen baby pun makin menurun maybe menyukarkan kot time emergency. Tu pengalaman saya time first mom sebab baby lemas tak perasan air ketuban dah pecah

Pakai yg daun je sis..ambik daun betul tu blend2 je..ori daun selamat..yg inai picit2 org jual tu elak la tkt diorg cmpur2 apa2..

Owh yeke xtau plk sy misi mmg mrh kuku berwarna 🫢 tpi sy tgk ada je yg pakai..mngkin early prgnnt kot

Cuba tanya doktor. Saya pun nasib je tak jadi doktor bawah jambatan. Nak bagi jawapan pun takut tak sahih.

Cuba tanya doktor. Saya pun nasib je tak jadi doktor bawah jambatan. Nak bagi jawapan pun takut tak sahih.

nak try tadi masa check up dgn pakar tapi takut hahaha kang xpasal² kena marah pulak 😅

Nurse sy tak bg pakai inai time pregnant. Sbb tiap kali checkup dorang tengok warna kuku

mmg xleh pkai..dah tau takut nurse ngn doc pakar marah nk pakai jgk..ishh mommy ni 😝

hahaha selagi xdapatt pakai selagi tuh membuak² nak pakai tapi boleh pulak terbayang pakar DTG marah² 🤣

jgn pakai mommy, nnty nurse kk marah😂

https://t.me/mommymarch2024

Soalan popular

Artikel Berkaitan