3 Balas

Titik putih tu soft marker, saya hanya share apa yg doc pakar saya terangkan. Saya baru jumpa 1 minggu lps. Soft marker ni beri result dlm 30% shj so belum tentu baby nnt lahir akan ada penyakit/apa2 kesulitan. Doc ckp baby masih dlm pembesaran, ada baby nnt sebelum lahir foci tu dh hilang, ada baby yg ada foci dlm report tp lahir & membesar nnt tanpa masalah. Waktu check detailed scan, bila nmpk foci ni terus saya tanya lg apa lg bahagian baby yg boleh kita check awal & beri tanda2 awal down syndrome? Doctor check bahagian belakang tulang leher, bahagian belakang ruang dlm pembentukan otak, tulang hidung…result semua normal (ukuran yg elok) so low risk ada down syndrome. Ditambah lg dgn saya ada buat NIPT (ujian darah utk detect masalah genetik) waktu 12 weeks, result saya semua low risk, alhamdulillah. Tu yg menambahkan lg keyakinan doctor saya utk menyatakan kt saya jgn risau, xada apa2, ini hanya soft marker. NIPT beri result 99%. So saya dibenarkan utk apply insurance baby dr skrg sebelum lahir. Doctor saya yakin utk sign form apply insurance semua. Anak2 saya sebelum ni pun saya amik insurance sejak mengandung (insurance sendiri asing2 setiap sorang, tak dpt pakej mcm insurance 1 family sekali yg lebih murah). Saya ada bertanya, kalau ada detect foci waktu detailed scan, next nk kena buat apa? next step klau nk yakin lg buat NIPT. Kalau NIPT result keluar high risk, kena buat ujian air ketuban utk confirm lg. Utk kes saya, doktor tak amik air ketuban, cukup setakat result NIPT. NIPT ni mahal, saya buat rm1300 (terus tahu gender baby waktu saya 12 weeks tanpa perlu scan ultrasound minggu 16 ke atas yg selalu ibu2 buat). Saya hanya share info yg saya dpt psl saya suka bertanya direct dgn doctor saya. Doctor nasihat kurangkan baca info di internet utk kurangkan stress pd ibu mengandung. Focus pd kesihatan diri & perkembangan baby (beri nutrisi yg baik & seimbang). Biar doktor yg handle problem2 ni. Selebihnya kita berdoa, berusaha dgn menjaga kesihatan pd waktu ni (jgn stress2) & tawakal. Saya harap anak puan selamat lahir nnt & puan juga selamat melahirkannya nnt.

Coba pakai produknya mama's choice bun. https://shope.ee/9KLw1ZdiEL . Produknya sudah sesuai anjuran IDAI dan FDA, 100% aman. Bisa cek langsung di tokonya >> https://shope.ee/9KLw1ZdiEL , lagi ada free gift barang seharga 87.000 dan voucher diskon 100.000 bun. 5241652

Maaf pn.. Case kita sama detail, scan 24 week. Ada 2 foci di left jntung bby.. Now tengah nk tngu trem 3 nk scan balik.. Harap2 la.. Pn mcm. Mna skrg due. Saya Oct 2024

saya due bulan 9..lepas pada scan detail tu seminggu lepas tu dapat date app ke hospital..bila pergi ke hospital bright spot tu takde..next appointment check saya minta dokter double check lagi alhamdulillah dah hilang.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan