4 Balas

Assalamualaikum. Kalau kira dari 1st day period, usia kandungan saya dah cecah 5minggu lbh. Tapi bila scan di klinik Sabtu baru ni, size kantung dalam 3minggu lebih je. Malam Ahad pula tiba2 bleeding (darah cair) dalam keadaan tak sedar. Tapi hanya beberapa minit dan mula pakai pet sampai keesokkan hari, hanya ada spotting pink mix discharge. Tapi malam isnin, baru je tadi, sakit perut yg teramat sangat dan kluar gumpalan macam dalam gambar. Ni saya ambil gambar depan dan belakang. Kantung 3minggu ke ni ? Perut saya masih sakit sampai skrg. 😭😭😭

Sis perlu ke klinik.

sis pakai pad , and bawak cth sample ke hosp , diaorg akan check . mcm saya dulu masa 32w , masa tu tak tau , pegi hosp takde sample diaorg ckp keputihan je padahal dh explain mcm air jernih. diaorg suruh balik (practical doctors) esok nya saya dah bukak jalan and naik ambulance dr kk ke hosp . terus Doctor senior mgamuk sbb diaorg tak check betul2. sebelum tu ada sorg nurse yg ajar , kalau rasa leaking jenis air ke apa cpt2 pakai pad dan bawak sample (masukkan dlm plastic sealer)

VIP Member

Sy nk share pengalaman sy... Sy pregnant 14 weeks time tu.. Lps kencing.. Tibe air kluar.. Sy pon xtahu air apa.. Sy g hospital.. Doktor check ok je smua.. Rupanya tu air ketuban dan pecah.. After 24h,baby kluar.. Dah sempurna.. Tp xde rezeki Arwah Muhammad Aisy sy nk hidup kt dunia.. Baby boy dah nmpk jantina.. Sis pergi klinik x? Doktor ckp apa?

Ok baik.. Xpe sis.. Think positif.. Sbb baru lg kan.. Semoga mama n baby sihat smpai due ❤️

TapFluencer

Nanti bila dah start check up atau boleh je ke klinik minta doktor check kalau ada infection atau lain²

Soalan popular