8 Balas

Awakk kita samaa. Sy ektopik operate laps baruu jee 1/12/2022. Awl bulan 1 2023 sy pregnant. Gap tak sampai 2 bulan sape tak cuak kan 😩 first2 tahu tu jgn ckp la mmg takut sngt, sakit badan sakit bahu apa semua, kepala dk fikir lain dh trauma xhbis lg. Lepas scan masa 4 weeks dh nmpk kantung dlm rahim ya Allah lega sngt. Waktu tu yg sakit2 bahu tu semua hilang, doc ckp psikologi kita je tu. Tp mmg smpai skrg ada rasa sakit perut sakit pinggang tu doc kata sbb rahim kita mengembang. Jd bg sy, kita kena buang yg negatif tu wak, jgn fkir sngt. Doa byk2 semoga semua selamat dan diberi rezeki. Aamiin

Wahh. Awak lgi seram dari saya. Tapi tulah. Siapa kita nk menjangka rezeki dari Allah kan. Semoga awak dan kandungan bagi2 saja. Amin. Saya harap saya boleh terus positif

Alhamdulillah n tahniah sis.. Boleh sy tahu 1st pregnant tu apa tanda2 yg sis rse mngdung ektopik? Gap sis yg pertama n 2nd pregnant ni bpe lama? Sbb sy dlu 1st bby miscarriage Dec22 n now alhamdulillah preggy semula nk msuk 6 weeks. Tp since 2 harini i jd sakit area pinggang kiri. Punca dia sbb i lmbt mkn n rse tu gastric. But now still sakit lg. In shaa Allah esok bru nk cuba scan n pegi tgk knpe sakit cmni.

Terima kasih awak. Nak ikutkn ni pregnncy saya yg ketiga. Ektopik tu pregnncy yg kedua. Isu dia saya sakit sekeliling pinggang n perut masa ptg hari tu. Sakit sgt rasa mcm tak boleh nak begerak lansung. Then masuk toilet nk kencing. Tgk ada darah turun sekali dlm kuantiti sikit. Terus pi klinik nk cek. Sekali cek tgk janin ddk bawah rahim bukan di dlm rahim. Masa tu baru 5w. Terus masuk hsptl kene cuci. Tapi alhamdulillah dia turun sendiri. Jadi sekrg. Sakit pinggang sama mcm awak. Belah kiri. Auto trauma nk pi kencing

I feel the same sis, sy keguguran 14kali..tp Trauma tu mmg tak hilang sis.. Kene kuatkan dan kentalkan hati.. Fikir yg positif2 shj.. InsyaAllah, kalau Allah izin maka jadi lah dia.. Doa & tawakal.. Stay healthy mummy.. Doakan sy dikurniakan zuriat yg soleh&solehah ya💕

Amiin amiin ya Rabbal alamiin. Moga Allah kabulkan doa sis.

sama sis , sy pun trauma tp tahun lepas gugur dia kluar sendiri tahun ni genap stahun melekat dah 8w tp perasaan trauma tu ada , tp sy berserah pada allah semoga kandungan ni kuat smpai slamat melahirkan aamin ,

betul tu sis , takut sangat bila time slalu cek ada kluar apa-2 tak , semoga smua nya slamat aamiin

sama dengan sy. trauma sbb sy pernah miscarriage dulu. 4 kali miscarriage. tu laa setiap kali masuk toilet memang ada rasa takut tnampak darah. kita doa bnyak2 supaya baby ada dlm rahim dan semoga rahim kuat 🤗

@mastura yaa awak. masa tu tak tau nak buat apa dah. hanya kita dan Tuhan saja yg tahu bagaimana rasa nya. 😌

Sama dengan saya sakit perut sikit sakit pinggang sikit saya jadi takut sangat sangat😭.. kalau masuk tandas selalu cek panties takut ade darah n apa2

Betul2. Bila kencing tu rasa tak sanggup nak tgk bawah. Takut sungguh ada darah turun sekali

sy pun trauma.. 😭 baby 24weeks tak survive rahim tebuka awal sbb bleeding manjang.

Allah kesiannya awak. Tak sempat ke hospital ke?

doa bnyk² sis insyaallah semoga dipermudahkan segala urusan sis♥️

Amin. Harap dipermudahkan segalanya

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan