Scan Tapi...

Sedihnya ๐Ÿ˜” sepatutnya 6w6d. Tapi scan still tak nampak. Nampak cuma size terlalu kecik macam baru 2w ๐Ÿ˜”.. Pedih rasa. Terus rasa tak nak mengharap. Risau yang lama berulang lagi. Ada tak mommy dalam ni mengalami.? Boleh share.? NEW UPDATE : hye mommy semua terima kasih atas doa dan kata semangat. Semalam 21 hb. Rezeki saya setakat di sini sahaja. 3 kali dah keguguran. Allah uji saya lagi ๐Ÿ˜Œ Insyallah saya redha, doakan saya kuat ye โค๏ธ.

Scan Tapi...
45 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Sy dulu scan pun baby kecik..spututnya msa scan tu 9minggu. Tp refer pakar balik dan scan balik baby size 7minggu pulak.. Alhamdulillah skng dah 17 minggu.. Minggu lps checkup doc cakap baby dah active..

VIP Member

6 week bukan bermakna dh nampak baby dlm tu. if dh ada kantung kita masih boleh berharap baby akan jadi. nanti dh 10 minggu pegi la scan lagi skali. seorang ibu tak boleh ada sifat putus asa

masih terlalu awal sis..sy scan 7w pon x nmpk jantung..just ada kantung je...scan lg waktu dh 12w alhamdulillah dh nmpk jantung baby...sis kena positive ok.. insyaAllah semuanya baik2 je๐Ÿ’ž

sabar sist. sy pn mase hampir 6w p scan tak nampak ap. doc cume cakap rahim sy tebal dan ad ketulan darah mcm nk priod. hampir 8w da nampak janin dan dgr jantung. think postv sist.

Pasti lum rezeki nmpk tapi ada tuu... Scan tu x clear rasanya.. Nnti lebih 15 weeks nampak dah tu. ๐Ÿ˜ Sis tunggu je.. InshaaAllah nmpk jelas. Apalagi bila dah 3 bulan dlm perut..

saya mse 9 weeks nmpk kantung je . Saya 10 atau 11 weeks bru nampak ada nmpk bentuk baby. inshaAllah tggu lagi ye inshaAllah ada punya tu๐Ÿฅฐ Semoga dipermudahkan ya ..

Sy pon 6weeks, belum nampak apa2 lg. Dia nyorokkkk hehehe, pikir yg baik2 inshaa Allah yg jadi pon baik2. Semoga ada rezeki kita untuk membesarkan amanah Allah ni ๐ŸŒทโค๏ธ

think positive sis.. mcm saya scan 7week x nmpak lgi.. 9week scan lgi baru nmpak baby n heart beat sekali.. alhamdullilah skrg da 29w2d.. jangan stressยฒ ya

VIP Member

Bukan size 2 week sis. ๐Ÿ˜… 2 week tk bentuk lagi. Tu dh nampak kantung ๐Ÿ˜Š sabar ye. Sy dulu 7 weeks lebih pun baru nampak & ada heartbeat sekali. ๐Ÿ˜Š

bby saya pun kecik dh 25 minggu tapi Alhamdulillah baby sihat n sempurna nmpk tgn kaki jantung n kepala๐Ÿ˜Šjantina je x dpt sbb baby x nk tunjuk๐Ÿ˜