169 Balas

Sembelit tu normal utk ibu yg preggy..sbb 1 kita mkn supplement utk bby mcm iberet ke maltofer ke apa msti akan jd sembelit..bykkan mkn buah2 or minum air..lg satu cuba mkn prune..sy alhamdulillah xde mslh sembelit..

Sis, kuning nie normal utk semua bayi, sama ada tggi atau rendah shj sbb dia mslh berkaitan darah.. nak kata sbb betik, mak sy sndiri mmg mkn betik byk masa pregnant n kelima² anak xde kuning walu pn mak n ayah drh O..

ye mmg btol tpi mksd sy tu bkn semua org sesuai mkn betik . ad je bby kuning sbb ad msala ati ke tyroid ke ap semua . tu mmg da xbole nk elak . mksd sy kt ats tu kesesuaian . sy prnh mkn suplement shaklee . rmai kata bgos . sy amal kn mse tu tpi mse ank kne tahn NICU sebln dlu doc mtk semua bnd yg sy amal kn smase mengndg . untk dorg knl psti ad kah krn ubt tu pemknn tu yg buat bby dpt sakit sekian2 . sbb tu bby dlm NICU ad yg kne puasa smpai 3ari . ank sy prnh kne puasa 2ari susu bf sbb doc tkot ank xbole trime susu mak dy lg dn mengakibat kn sakit dy tu lg tmbh teruk . sbb tu sy just share pd semua bkn semua bnd kita mkn sesuai dgn janin kita . trmsok la betik . mommy sis mungkin brtuah betik sesuai dgn dy dn xd msala pd ank2 dy wlau pon dua2 drh O . ap ap pon trine ksh ye sis .

VIP Member

Klau boleh sis cari aje product yang ada buah prune yang dlm gmbar nie. Boleh melawaskan najis. Skjap je trus nmpak kesan kira2 4 ke 5 jam.. Sya sllu mcm awk dlu sembelit. Skrng tak lagi, sbb ada sunsweet nie.

Tp klau tak da product nie, sis boleh cuba innershine yang wrna purple. Tp tak boleh minum bnyak. 1 botol jak wktu mlm, pgi tu trus je lawas. Tp makan wktu sembelit je lah.🤗

sy makan buah betik & pisang tuk kurangkn sembelit skali mnum air kerap sbb masa ni metabolisma bdn kita pada paras maximum n mngeluarkn peluh yg bnyk. alhamdulillah sembelit sy dah kurang n skarang sy dah 34w 😊

Terima kasih syg ats komennyer..

Sy 1hari 1biji buah oren yg besar ada lubang kat bontot dia tu.. N Kdg2 fresh oren beli kat kedai je time kerja.. Alhamdulillah hari2 ada membuang.. Dari first pregnant sampai skrg 29week..try la ada perubahan

Thanks sis. InsyaAllah malam ni saya Cuba ya.... ❤️

VIP Member

Bnyak minum air kosong je sis, tak perlu ubat² nanti efek pada baby pulak.. Saya pon mcm tu waktu mula² dulu tapi lepas minum air sehari lebih 3liter alhamdulillah dah ok 😊 then skramg dah 31week

Kita tau bdn kita bila lawas mkn apa so mcm sy minum susu ja kompom akn membuang..so sy teruskn minum plus kena bykkn buah2, sayur2, air kosong..kena mkn gk bersulam sbb kita mkn utk baby sama..

Susu maksudnya susu apa? Saya lactose intolerance kalau minum susu oekat ke apa apa air yg bersusu slalu mmg akan skt perot membuang. Tp bila pregnant ni x pula huhu

Hi sis . Normal pregnant kena sembelit . Saya pon sembelit lepas makan ubat kk . Saya minum air masak banyak , makan buah oren , takpon betik . Insyaa Allah , lawas macam biasa . 🤗

Bila preggy je saya wajib sembelit . setiap hari makan buah prune yg jenama sunsweet tu . Alhamdulillah dah tak sembelit . Kerapkan minum air masak dan makan buah buahan

makan sayuran hijau secukupnya, makan buah yg kaya dgn fiber. contohnya epal hijau, makan skali dgn kulit. minum air masak secukupnya dan elakkan minuman berkaffein.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan