47 Balas

Jangan kupas mangga terbalik,nanti bayi songsang..dah ter buat baru somi tegur,pantang larang keluarga dia katanya..tp besalin ok je,tak songsang pun

VIP Member

My mom selalu tak bagi sye jahit baju or anything bende koyak. Pastu tk bagi pakai baju yg ade koyak2. Bila tanya why dia kata jgn tanya kenapa

Aku mnjahit guna mesin jahit..tp aku beranak ok je pn😃

VIP Member

Jangan membunuh haiwan /binatang ketika hamil . Jgn keluar lewat smpai mlm . Sbb nanti ummu sabian menggngu bayi ketika hamil

Yg lain dh biasa saya dgar tapi yg nii 'Jangan dduk kat pintu, nanti susah bersalin' Ada kawan dgn org sabah, mak dia yg cakap 🤔

Ye ke? Sofa dpn pintu.. Alahaiii

Jangan makan terung bakar, nanti anak jadi hitam. Kalau mak ayah tak berapa nak putih macam mana nak dapat anak putih 😂😂

Jangan potong rambut aduh aku dah tak tahan sebenarnya rimas, korang ada tak macamni time pregnt ada org tua pesan tk bole potong rmbt

yakkk 😭 dah potong rambut haritu sbb sakit kepala . potong sendiri jee . alamakkk

Jangan mandi lewat magrib. Jangan jahit malam2. Jangan potong rambut. Jangan makan nenas. Jangan bunoh hewan. Jangan mengutok orang.

Saja nak kongsi mitos yang pernah saya dengaq je sis, sebab ni tempat kongsi 🤭😍😇

VIP Member

Jangan mandi malam2..nanti kembar air..tp sy mandi je..sbb panas kot masa pregnant..mandi jgk malam..kalu x xleh tdoo

Kembar air tu cmner?

Jgn makan vitamin nnt baby besar.. jangan jahit2 baju atau pape kain nnt beranak susah anak nk keluar mcm kita kene jahit 😓

Ya Allah seramnyaaa😟.. semoga dipermudhkn kita2 semua bersalin 🌷

Jgn tengok citer hntu atau kartun.. Nanti terkenan.. Jgn benci org.. Takut muka anak ikut muke org yg kite bnci tu

Hahaha sepanjang pregnant ni mesti ade perang drama swasta ngan husband.. sensitip org pregnant.. masa scan 3d mmg nmpk raut wajah, sebiji muka suami 🤣, even baby gegurl... kita tgk nnti kluar btul tak.. mitos ni mcm boleh pakai.. 🤣

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan