3 Balas

xperlu spray utk kebas, hanya perlu mkn ubat dan normal klo sakit...mkn ubat yg doktor bekalkan sahaja...sllunya ckup skli spray yg doktor guna sebelom discharge...luka bersalin ceaser tu perlu bersih dan kering...kerap2 mkn buah oren utk sembuhkan luka..kurgkan bergerak terllu aktif ...klo sakit yg melampau, jumpa Dr masa appointment dan minta nasihat...spray utk kebas tu kalis air kalau byk kali guna dan xboleh bersihkan tmpt luka tu nt ad jangkitan..

Faham sis normal kalau sakit, nama pn bersalin. Dan takde lah saya bercadang nk melasak masa pantang. Tapi personally saya ni pain tolerance kurang. Benda yg pada org lain sakit sikit sahaja utk saya banyak. Ikutlah org nk kata mengada atau terlalu dimanjakan. Bilangan dan konsentrasi pain receptor org lain2, ad org memang lebih sensitive. Ni initiative saya nk cari product yang memudahkan saya dan kurangkan stress utk saya masa berpantang. Soalan saya utk sesiapa yg boleh dapat kan product saya cari bukan nk dengar nasihat sekadar 'tahan je adik, org lain pn sakit' dan 'makan itu ini cepat sembuh'. Saya tahu sakit tak selamanya, sekadar saya nak mudahkan proses saya pulih tampa risaukan ahli keluarga saya. Dan kalau dah sakit teruk saya tahu untuk cari Dr bukan nk mintak nasihat kat apps online.

Puan cuba dapat option dari dr sakit puan klinik swasta untuk dapatkan pain killer. Saya pun bukan high pain tolerance, jadi saya dah prepare pain killer untuk makan semasa tempoh seminggu-2 minggu berpantang. Boleh cuba ye puan

Celebrex pun ok. Tapi saya doctor bagi arcoxia sebab saya dah tak serasi dgn celebrex. Apa2 pun consult dgn doctor dulu ya

Utk yang cari dermoplast spray, agak mahal dan limited: Check out Spot Us Dermoplast natural labor or cesarea...at 33% off!RM124.00 only!Get it on Lazada now! | https://s.lazada.com.my/s.6pncT

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan