14 Balas

Dulu mse sy bersalin 4thn lps..mse kt lb,sy bwk bju yg jnis bertali (seluar+baju).. Nurse pakaikn je ape bju yg kite sediakn,xde xde ckp ape..cuma hari yg nak discaj,pkaikn romper xberlengan atau bju set lngan pendek sbb nk cocok bcg...itu dulu la.. Skrng ni sy tgk ade je org posting psl bju yg sesuai dan memudahkn cth mcm sleepsuit atau romper/jumper..sbb sy pregnant yg ni byk beli sleepsuit ngn jumper..senang skali sarung..mudah keje...tpi ade je sepasang yg bju butang(baju+seluar) sy bwk standby if apa2 kes..

1st baby & 2nd baby sy bersalin hospital yg sama. HSJ. masa baby kena stay dekat ward mmg hanya pakai baju hospital lengan pendek dn jenis bertali. bedung pon pakai hospital punya. yg pakai masa dekat hospital adalah pampers, wet tissue, tissue dn botol spray utk isi air cuci poo baby. baju yg sy bawak hanya pakai masa baby check out. 1st baby lahir 2021. 2nd baby lahir jan 2023. awak boleh cuba cari romper mcm ni. senang nak bukak

Kalau saye bersalin kat GH die cume suruh bawak baju je, sebab nanti kat wad kite yang gantikan baju die. Die suruh bawak lima bende je. 1.bedung 2.baju 3.pampers 4.maternity pad 5.pants ibu Tapi taktau laa kalau hosp lain. Sebab kite taktau saiz baby sebenar bile da keluar. Takut terbesar terkecik. Itu pade pandangan saye laa. So sleepsuit macam kurang sesuai. Da masuk ward boleh kut gantikan kalau nak pakai sleepsuit.

Terima kasih 😍 baju baby yang kat hospital je belum beli 😅

TapFluencer

pngalaman sy branak ank prtma..cri baju yg bukan butang cri bju yg bertali sbb gov hos pon sdiakn bju baby sbgitu mmudhkn krja misi klo dia nk bntu ..sluar x pyh...bwk masa nk kluar hospital je..yg pnting kain bedung ...ank sy dlu kt spital x pkai barut..sllu nurse tlg gitu ii je kita kdg x brp gagah sbb lps brslin lgi

Alamak dah tercheckout yang butang 2 pasang haha

sy pakaikan baju shj. sbb baju newborn pun dah besar, baby kecik. lepas tu pakai booties mitten, bedung. senang tukar pampers. 🤣🤣🤣 bedung sy beli sini sis. https://shope.ee/4VCdxcvpTy baju butang beli sini : https://shope.ee/3VK6mFo3jm https://shope.ee/2fkzmmC5TE

saya beli rompers panjang yang berbutang. senang buka untuk tukar pampers. saya pun first mom. risau nak pakaikan seluar untuk newborn sbb tali pusat ambil masa untuk tercabut 😅 saya beli baju pun 5helai je untuk newborn ni atas rekomen misi area saya

Saya pun banyak beli rompers.. dalam 5-6 helai jugak la sebab nampak macam senang pakai.. taktau la tu.. baru nak testing 😅 lepas baca suggestion kat sini saya baru checkout baju yang 2piece.. beli 2 pasang je hahahaha

Kalau kat hospital better bawak baju seluar asing. Tapi selalunya pakai baju ja lepas bersalin tu nurse akan bedung. Bila di wad kita sendiri tukar pakai baju n seluar. Sleep suit ni better guna masa dirumah nanti..

Sama2… lepas bersalin pergerakan kita agak terbatas. Nak buat itu ini sendiri takut stress nak layan baby nangis lagi.. setengah tempat nurse ada bantu.. setengah tempat semua kena buat sendiri… So better pakaikan simple2 jaa… saya dulu pakaikan baju pampers n bedung jaa… masa nak keluar wad pon sama pkai gitu jaa… saya just bawakkan pampers wet tisu baju n bedung… masa masuk bilik bersalin bawak Baju pampers n bedung . Kadang nurse guna kain hospital.

Kriteria baju yang sesuai kat hospital, kena cari yg memudahkan, bayi kerap tukar pampers ya. Ikut keselesaan ibu terutama kalau bersalin dekat gov. Mungkin terpaksa urus anak sendiri ❤️

kalau mcm saya 1st & 2nd baby masa stay hospital. both dorang pakai baju hospital. baju yg kita bawak hnya pakai time check out. bedung pon pakai hospital punya

pengalaman sy ambik baby discaj kat nicu, sy bagi baju seluar asing, baju berbutang, dan seluar sarung terus, senang, terus settle mcm pakaikan pampers tpi atas masing2 kot yg mana senang, try n error

Okay je yg mcm ni cuma cari yg size kecil. Time saya ciann besarr baby pakai romper ni, nurse gelak je ckp cian babyyy. Boleh standby lagi 1 baju biasa butang tengah in case nurse nak yg pattern lain

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan