20 Balas

Anak pertama saya perempuan... Jenis kulit sensitive... Dalam banyak yang pernah cuba, Cethapil yang sesuai dengan kulit dia... Sabun, shampoo, lotion... Nak murah beli di Guardian, selalu buat sale... Untuk anak no.2, lelaki... Dia jenis kulit kering... Kadang sampai bersisik kulit... Ada 2 3 produk dah try... Alhamdulillah yang paling sesuai, Sebamed... Kulit jadi lembap, dah takda bersisik kulit... Saya guna, sabun, shampoo, lotion dan krim... Dia jugak g6pd, memandangkan tak boleh guna minyak telon atau berasaskan "methol", untuk krim ruam, saya guna Mayyababy... Alhamdulillah sesuai sangat...

Mandikan pakai sabun sebamed baby, pastu pakaikan lotion cetaphil the whole body. Wangi pon wangi. Bedak tak pakai banyak. Dah setahun lebih baru pakai bedak banyak sikit hehe

Selalunya saya letak lotion dulu. Lepastu letak bedak. Baby jenis active gerak² takde duduk setempat. So its okey for my baby. Taktau kalau baby lain camne sebab tak sama kan

Pemilihan produk sabun mandian dgn betol. Utk mgekalkan kelembapan,dan mengelak dari kulit bayi kering..

saya pakai carrie junior dan bedak anakku..

VIP Member

Saya guna mandian Anakku head to toe 🤗

Super Mum

Sy pkai produk anakku dan Johnson baby..

Cetaphil best utk baby

VIP Member

Pigeon.. complete set

VIP Member

anakku dan pureen

Johnson & pureen

Soalan popular

Artikel Berkaitan