9 Balas

VIP Member

maafkan sy sbb sy tidak pnh mengalaminya pd awal kehamilan berat naik mcm sis alaminya..bila msuk 3rd trismeter br sy alaminya.. sy try up status ni ea..hrp jika ada mommy yg ada pnglmn yg sm mcm sis..blh share pnglmn mereka dgn sis..mg d pmudahkan segalanya..aamiin

Baru lepas check up tadi berat naik 3kg dalam masa 2 mggu..mggu depan start check bp,skrg dah 34 weeks,tp dah biasa check bp..trimester kedua dlu penah dlm masa 2 mggu naik 4kg..xtau nak control mkn mcm mn dah..nasib xlekat gdm..

VIP Member

Nurse pernah tegur saya sebab dalam 1bulan naik 4kg. Jadi saya tanya berapa yg elok naik berat badan usia 20 minggu keatas, nurse jawab kalau dah 20 minggu keatas max naik satu bulan 2kg. Jadi dalam seminggu boleh naik 0.5kg je.

Sy pernh jdi mcm sis, saya control makan malam, kalau malam makn roti je atau bende2 yg ringan2, saya tk mkn nasi dah mlam, mcm tu sy control tk naik bnyk kg. Kalau awak lapar, awak mkn la apa2, kerap tpi sikit

Sy baca info dlm buku Pink, dia kata klu berat naik mendadak kemungkinan ada pre eclampsia

Super Mum

Nt nurse nk pantau BP (blood pressure) si ibu. Tkut2 ad pre eclampsia..

klau dah control mkan pun still naik jugak tak sure la.. kena check

2 minggu 4kg naik😅

berapa weeks sis

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan